Co se stalo v noci ze 4 . na 5. července na Ostrovském mostě v Karlových Varech, kde přišel o život teprve šestnáctiletý Oldřich Sarkány? To se stále neví ani kriminální policie, která mladíkovu smrt vyšetřuje. Policisté zatím nemají podle jejich mluvčí Zdeny Papežové indicie i cizím zavinění.

Oldovo známí si myslí, že mu z mostu mohl někdo pomoci.

„V sobotu 5. července byla během dne v Ohři nalezena mrtvola muže. Podle dokladů, který měl u sebe, jsme zjistili, že jde o šestnáctiletého mladíka. Dosavadní vyšetřování zatím nepotvrdilo, že by za jeho smrtí bylo zavinění jiné osoby,“ uvedla mluvčí.

Ta dále odmítla říci bližší informace nejen k nálezu mtrvého mladíka, ale i k průběhu vyšetřování. „Vzhledem k tomu, že se jedná o osobu mladší osmnácti let, nebudeme k případu zatím poskytovat další informace. Stále ho šetříme. Až dospějeme k závěru, veřejnost o tom budeme informovat,“ dodala mluvčí.

Podle slov mladých lidí, kteří Oldu znali, šlo o nekonfliktního a společenského mladíka. V osudný pátek 4. července se šel prý s přáteli podívat na zahájení filmového festivalu. Domů se už ale nikdy nevrátil.

„Co vím, tak se pak vydal na diskotéku Irská na Růžovém Vrchu. Proč se následně ocitnul na Ostrovském mostě nevím. Slyšel jsem ale, že ještě stačil napsat své přítelkyni textovou zprávu,“ svěřil se jeden z mladíků, kteří Oldu znali.

Mezi nimi se o podivné smrti kamaráda hodně mluví. Všichni jsou z toho zdrceni.

„Povídá se kdeco, ale nikdo neví, co se vlastně stalo. Údajně měl na těle pohmožděniny a poloha, ve které ho našli, neodpovídala poloze dopadu,“ dodal Oldův známý.

V místě, kde bylo tělo nalezeno, je jen velmi málo vody. Lidé tak spekulují, že se nechtěl utopit. V úvahu tak přicházejí dvě varianty – buď šlo o nešťastnou náhoda, mladík se mohl procházet po okraji mostu a přepadl do řeky, nebo mu někdo v pádu pomohl.