Stalo se mu to už počtvrté, jednou mu vůz dokonce srazil plynový stojan před domem. Svodidel se ale zřejmě nedočká. Naposledy opilý 28letý motorista 30. prosince v deset hodin večer prorazil plot, pokosil čtyři jehličnaté stromy, pak jeho červený volkswagen zlomil vzrostlou jabloň, která jej zastavila. Po asi třicetimetrové jízdě zahradou skončil těsně před domem. „Příčina nehody se stále šetří,“ uvedla mluvčí jihoplzeňských policistů Pavla Soukupová.

„Mám strach, že se tady někomu z rodiny jednou něco stane,“ zoufá si Dvořák nad vrakem auta, které zhyzdilo zahradu nejen poraženými stromy nebo úlomky z vozu, ale vytekl z něj i olej. „Ještě že mám hodné sousedy, kteří mi pomohli provizorně opravit plot, abych mohl pustit psa a rozřezat ty stromy. Teď se chystáme k odtažení vraku, protože ho tu už nehodlám mít,“ řekl Dvořák.

Lepší zabezpečení pravotočivé zatáčky na silnici první třídy z Klatov do Plzně by si přál nejen majitel poškozené zahrady, ale i starosta Lužan Václav Hodan. „Udělalo se zde dopravní značení, které na zatáčku upozorňuje. Můžeme sepsat další žádost na správu a údržbu silnic a krajské policejní ředitelství. Ale podle mých zkušeností je k žádnému dalšímu opatření nepřesvědčíme, protože se tu zatím nikomu nic nestalo,“ sdělil Hodan. Dvořák dodal, že značka je sice fajn, ale nikoho nezastaví a svodidla by byla drahá.

Před rokem stejným způsobem přistál na jeho zahradě seat, pouze srazil jiné borovice. „Asi ty stromy sázím špatně, že mi stále padají,“ podotkl ironicky Dvořák, ke kterému na nezvanou návštěvu při jedné z havárií v minulosti ´přifrčel´ například i řidič ze Švýcarska.