Zahraniční mise byly loni původně rozpočtovány na zhruba 2,26 miliardy korun a dokonce se předpokládalo, že budou ještě o něco dražší. Nakonec přišly na 2,1 miliardy korun.

"Nasazení sil a prostředků v zahraničních operacích bylo v plném rozsahu hrazeno ze schváleného rozpočtu ministerstva obrany bez dodatečných požadavků na jeho navyšování," uvádí zpráva. Předloni armáda vydala za zahraniční mise asi 2,95 miliardy korun.

Levnější než předloni

Afghánské mise měly loni podle dokumentu stát původně asi 1,53 miliardy korun. Ve skutečnosti vyšly přibližně na 1,69 miliardy korun. Byly však asi o 600 milionů levnější než předloni. Dalších téměř 26 milionů stála ochrana českého zastupitelského úřadu v Kábulu. Druhým nejnákladnějším kontingentem byl KFOR v Kosovu. Náklady ale byly 345,4 milionu proti původně předpokládaným 698,4 milionu korun.

Kromě vojáků účastnících se přímo misí měla armáda v prvním pololetí připravených 220 lidí k nasazení do operací Sil rychlé reakce NATO, ve druhé polovině roku to bylo 360 vojáků. Dalších pět desítek příslušníků armády se mohlo zapojit do Systému pohotovostního ujednání OSN.