První se týká charitativních sdružení a spolků, na tom by nebylo nic zajímavého. Jako druhou výjimku si však politici odsouhlasili to, že zákaz se netýká prezentací politických stran a hnutí.

„K nařízení nás vedly stížnosti sokolovských občanů. Chápu rozhořčené hlasy lidí, kteří nechtějí poslouchat hulákání z tlampačů projíždějících vozů, například při nedělním odpočinku,“ řekl starosta Sokolova Zdeněk Berka. Zároveň přiznal, že i ČSSD, jejímž je členem, podobný vůz používá. Jde prý ale pouze o výjimky před volbami. Město si vyhradilo právo reklamovat tímto způsobem také akce, které pořádá či jsou v jeho organizaci.

Občané: Zákaz by měl platit pro všechny

Občané nařízení vítají, ale nechápou, proč neplatí pro každého. „Hlášení bylo někdy otravné a souhlasím se zákazem. Měl by ale platit pro všechny,“ myslí si Kamil Magát ze Sokolova.

Nové nařízení se tak asi nejvíce dotkne fotbalového klubu Baník Sokolov, který své fanoušky zval na fotbalová utkání mimo jiné právě z tlampačů automobilu. „Myslím si, že to byla přijatelná forma pozvání fanoušků na fotbal, žádná reklama. Dělali jsme to hlavně jako servis pro lidi. Ne každý, zejména z řad seniorů, má přístup k internetu,“ řekl sportovní ředitel FK Baník Sokolov Vítězslav Hejret. Jak dodal, nařízení bude klub respektovat.

Omezení platí na celém území města ve všední dny po 18. hodině, v sobotu pak od 14 a v neděli od 9 hodin.