Novinářům žalobce řekl, že soud vyhověl pouze jednomu z jeho návrhů. Hojer uvedl, že na něj soud vazbu neuvalil. Cítí se nevinen. Protikorupční policie viní oba vysoké úředníky z podplácení v souvislosti se způsobem zadání veřejné zakázky.

Kriminalisté odvedli muže v pondělí dopoledne přímo z budovy ministerstva. Začali je stíhat za podplácení, za což jim hrozí až šestileté vězení. Policie zatím nechtěla k případu zveřejňovat žádné další podrobnosti. Vyjádřit se k obvinění svého klienta nechtěl ani Šiškův právní zástupce. Uvedl, že od něho nemá oprávnění. Hojer pouze dodal, že je přesvědčen nejen o své, ale i o Šiškově nevině.

Drábek se vyjádří odpoledne

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) v úterý Šišku odvolal z funkce, zatím mu ale odvolací dekret nepředal. Řekl také, že pokud se prokáže, že náměstek spáchal trestný čin, z ministerské funkce odstoupí. Ministerstvo se dnes ke kauze vyjádří na tiskové konferenci v 15:00.

Podle deníku Mladá fronta Dnes (MfD) Šiška začal reformovat počítačové systémy na vyplácení sociálních dávek a přitom „odstavil" firmu OKsystem, která to dělala 20 let. Bez výběrového řízení prý zadal práci jiným, spřízněným firmám. Společnost OKsystem proto podala stížnost k antimonopolnímu úřadu. Náměstek prý pak firmě slíbil, že pokud stáhne svou stížnost, zůstanou jí některé zakázky a další dostane. Podle MfD si policisté jednání Šišky a Hojera nahráli.