„Máme za to, že se postupovalo plně v souhlasu se zákonem i ve světle judikatury Evropského soudu pro lidská práva," řekl Komár v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize. Pokud je advokát v postavení podezřelého a neposkytuje zákonnou právní službu klientovi, rozhovor může být odposloucháván, uvedl náměstek.

Odposlech vznikl v souvislosti s podezřeními ohledně někdejšího náměstka pražského vrchního státního zástupce Libora Grygárka, která vedla k případu kolem někdejší ředitelky kanceláře expremiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nečasové, dříve Nagyové. Komár dnes postup státního zastupitelství ve třech větvích případu opět obhajoval.

Zásah policistů na úřadu vlády

Za standardní pokládá loňský zásah policistů na Úřadu vlády a na jiných místech, kterého se v několika dnech účastnily čtyři stovky policistů. Komár taky řekl, že odposlechy v případu údajného zneužívání Vojenského zpravodajství předal konkrétnímu novináři jeden z obhájců. „Máme k dispozici jednoznačný důkaz," uvedl. O jaký důkaz jde a který z obhájců materiály novináři poskytl, ale odmítl říci.

Obžalobě čelí v této kauze Nagyová, bývalí šéfové rozvědky Ondrej Páleník a Milan Kovanda a jejich podřízený, zpravodajec Jan Pohůnek. Pro Nagyovou údajně sledovali premiérovu tehdejší manželku Radku a další dva lidi. Komár označil podezření za „nadmíru společensky škodlivé", protože jde podle něho o zneužití služby, která má rozsáhlé pravomoci. Náměstek soudí, že důkazy jsou v této věci velmi silné.

Trestní stíhání Nečase

V případu takzvaných „trafik" pro tři exposlance ODS Ivana Fuksu, Marka Šnajdra a Petra Tluchoře státní zastupitelství podle Komára rozhodně neuvažuje o zastavení trestního stíhání vůči Nečasovi, ač Nejvyšší soud stíhání exposlanců zastavil. Za nepřiměřenou a nepřiléhavou označil náměstek jejich žádost o odškodění od státu za vazbu.

Z Komárova vyjádření vyplynulo, že se blíží obžaloba ve třetí větvi, která se týká údajného vynášení informací z Bezpečnostní informační služby (BIS). V ní jsou údajně obviněni Rittig, Michal, Rittigův obchodní partner Tomáš Jindra a Jana Nečasová.