Rozsudek není pravomocný. Čtvrtníček se na místě odvolal, a tak případ bude muset řešit nadřízený soud.

Klip se točil v roce 2012 v Praze. Herci měli uniformy i auto v barvách policie. Oba herci podle obžaloby nepostupovali v souladu se schváleným scénářem a pod záminkou přestupku nejméně ve dvou případech zastavili řidiče. Když jednoho z nich kontrolovali pro údajné překročení rychlosti a pak mu řekli, že jde o natáčení skrytou kamerou, postihl muže infarkt. Pomohl jej zachránit kameraman, šedesátiletý muž skončil v nemocnici.

Herci litovali toho, co se stalo. Prý ale postupovali v souladu se scénářem a netušili, že někdo nepozná, že jde o recesi. Podle obžalovaných šlo rozpoznat, že policejní uniformy byly pouze rekvizity a neodpovídaly skutečným policejním oděvům. Hájili se také tím, že měli k dispozici všechna potřebná povolení.

„Já bych chtěl vzkázat ostatním kolegům hercům, aby si do kostymérny televize nebo filmového studia vzali nějakého soudního znalce, nebo minimálně advokáta, který je zběhlý v těch věcech, které se tam budou natáčet. Jinak se jim stane to samé," řekl Čtvrtníček novinářům po rozsudku.

Zdroj: Youtube