Žalobce Libor Skácel po vynesení rozsudku řekl, že Smetanovi měl být uložen trest nepodmíněný. Zvažoval proto, že podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

Podle státní zástupkyně Jany Brančíkové, která měla případ v odvolacím řízení na starosti, ale státní zastupitelství dovolání nepodá, protože pro to nemá zákonné důvody. „Podmínky pro podání mimořádného opravného prostředku jsou specifické, tady ale nenastaly. A to proto, že trest, který zde byl uložen, odpovídá zákonu v tom směru, že byl uložen v rámci dané trestní sazby. Z naší pozice je to tak uzavřená věc," řekla Mladé frontě Dnes (MfD)Brančíková.

„I přes nesouhlas s jakýmkoliv trestáním nemám zájem na dalším prodlužování kauzy, a neodvolával jsem se proto ani vůči rozsudku okresního soudu ve věci maření úředního rozhodnutí. Nebudu se nyní tedy ani dovolávat," řekl MfD Smetana.

Bývalý řidič MHD byl odsouzen za to, že v roce 2010 k politikům na předvolebních plakátech připsal své komentáře a přimaloval jim tykadla. Nejvíce pokreslených plakátů patřilo ODS, jež se jako jediná u soudu domáhala toho, aby jí muž zaplatil škodu 15.000 korun. Soud Smetanovi uložil, aby škodu uhradil, což udělal. Kromě toho si měl odpracovat 100 hodin obecně prospěšných prací, což však odmítl. Soudkyně mu proto přeměnila trest na 100 dní vězení.

Nástupu do vězení se Smetana vyhýbal hned dvakrát, podruhé, když se do věznice musel vrátit po přerušení trestu.