Nejvíce obětí bylo podle Lercha řidičů osobních vozů, těch v září zahynulo 22, z řad motorkářů bylo 13 zemřelých a třetí nejpočetnější skupinou byli chodci. "V září byly opět časté nehody s přejetím do protisměru a nepřizpůsobení rychlosti," uvedl Lerch. Dodal, že čtvrtinu smrtelných nehod zaviní mladší a začínající řidiči.

Nejvíce lidí zemřelo na silnicích podle předběžných statistik 19. září a v pátek, kdy byl státní svátek. V tyto dny si nehody vyžádaly po šesti obětech. V pátek 28. září se staly čtyři smrtelné dopravní nehody. Dva řidiči zemřeli po čelní srážce osobního a nákladního auta na dálnici D11 na Nymbursku, kde osobní vůz Mercedes ze zatím nezjištěných příčin vjel do protisměru. Řidič a spolujezdec nepřežil pak nehodu na Trutnovsku a po jedné oběti měly nehody na Olomoucku a u Všestar u Prahy.

Zatím posledním zemřelým je 32letý řidič osobního auta u Ivanovic na Hané na Vyškovsku. Vozidlo dostalo ve vysoké rychlosti smyk a narazilo pravým bokem do stromu. Řidič byl na místě mrtev, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Auto jedoucí po D11 v protisměru se čelně střetlo s náklaďákem, oba vozy shořely, řidiči zemřeli.
Dva životy zřejmě vyhasly kvůli jízdě v protisměru na D11, obě auta shořela
Auto jedoucí po D11 v protisměru se čelně střetlo s náklaďákem, oba vozy shořely, řidiči zemřeli.
Jízdu v protisměru na dálnici D 11 nepřežil člen známé kolotočářské rodiny