I takové otázky si nyní kladou obyvatelé největšího ústeckého sídliště na Severní Terase. Den před zatčením totiž Rittich, přezdívaný řezník, měl přinést do pivnice hrnec s uvařeným gulášem, na kterém si podle svědků pochutnalo několik tamních návštěvníků.

„Po sídlišti nyní koluje černý humor, že tu byla kanibalská hostina. Také jsem guláš jedl a není to zrovna příjemný pocit, vědět, že v guláši mohlo být tělo zavražděné ženy,“ svěřil se jeden z účastníků hostiny. Personál bistra ale jakoukoliv spojitost s vrahem odmítá. „Párkrát sem zašel na pivo. Víc k tomu neřeknu,“ uvedla včera tamní prodavačka.

Devětadvacetiletý vrah Rittich při výpovědích v litoměřické vazbě stále mlží. Dodnes kriminalistům neřekl, kde je zbytek těla, tedy trup, který kriminalisté dosud nenašli.

Podle šéfa severočeských kriminalistů Jiřího Krupičky si prý Miroslav Rittich na některé situace kolem vraždy nepamatuje nebo si je už nedokáže vybavit. Přiznal jen, že družku zavraždil činkou a její tělo rozřezal nožem a pilkou.

Rozčtvrcené tělo Rittichovy družky nalezly děti 7.července v křoví u gymnázia. V igelitové tašce byla hlava a část ruky. O týden později na stejném místě kriminalisté vykopali nohy. Pánev ženy objevili po zatčení vraha v jeho bytě v mrazáku.

Vraždil řezník z Ústí v říjnu?