Když ovšem na místo dojela záchranka zTřince, dotyčnou našla posádka na podlaze vkuchyni nahou a vtratolišti krve. „Ikdyž okamžitě zahájili resuscitaci, ani po dvaceti minutách oživovacích pokusů se jim ji už nepodařilo zachránit. Lékař pak už jen potvrdil, že zemřela,“ popisoval tiskový mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Protože na těle ženy našel četná bodná poranění, které jí někdo způsobil nožem, do případu se okamžitě zapojila Policie ČR. Kriminalistům se ještě téhož dne podařilo údajného vraha dopadnout. Zjistili, že podezřelý sedmadvacetiletý muž neměl sdotyčnou dlouhodobější vztah. Jeho sousedé si na jeho agresivní chování už delší dobu stěžovali. Dokonce před ním varovali isamotnou oběť, protože agresor měl již vminulosti problém se zákonem.

Pro Třinec jsou násilné mordy koncem a zkraje roku bohužel příznačné. Třicetiletý Roman Szkandera například 28.ledna 2006vtřinecké restauraci Mond brutálně ubodal třicetiletého Radima Samiece, manžela své bývalé ženy. Událostí vyvrcholily dlouho trvající konfliktní vztahy. Krajský soud vOstravě muži vyměřil 13let vězení, tento trest po Szkanderově odvolání později potvrdil iolomoucký vrchnísoud.

Za pokus ovraždu poslal předloni Krajský soud vOstravě Milana Gažika zTřince na deset let do vězení. Vnoci 11.února 2006zaútočil na manželku nožem a způsobil jí čtyři bodné a řezné rány. Jedna znich, na zádech ulopatky, byla patnáct centimetrů hluboká. Usoudu vyšlo najevo, že Gažik se před činem opil a neunesl nevěru svéženy.