Žádný jiný Ústečan nemá tolik rekordů zapsaných v Guinessově knize. Fakír Zdeněk Zahrádka jich má rovnou třináct. Jeho největším kouskem bylo deset dní zakopaný pod zemí bez jídla a pití. Nejslavnější je zase polknutí padesáti pěti centimetrového meče. Tímto kouskem se před třiceti lety zapsal do Guinessovy knihy rekordů a doposud ho nikdo nepřekonal.

„Teprve rok jsem byl na profesionální dráze, když jsem na festivalu magie zahlédl Angličana, který polykal padesát tři centimetry dlouhý meč. V tu dobu jsem polykal třiceti centimetrovou dýku a kamarád Zdeněk Kymlička mě povzbudil, že to je už kousek. Tak jsem půl roku trénoval, abych neměl dávicí reflex a polkl první světový rekord," vypráví   Zdeněk Zahrádka.

Zápisy v Guinessově knize rekordůSpolknutí meče o délce 55 cm, 24 hodin ležení na 224 hřebech, polknutí 6 mečů najednou, nejdelší plivnutí ohně (16 metrů), držení ohně z pusy (1 minuta a 35 vteřin), ležení na 16 hřebech se 135 kilo závaží, 10 dní pod zemí bez jídla a pití, 13 hodin ležení s fakírkou ve střepech.

Honba za rekordy začala. V další výzvě s mečem šlo o to, spolknout jich co nejvíce najednou. „Zase přišel Zdeněk Kymlička s tím, že rekord je „pouhých" pět mečů. Tak jsem jich při vystoupení na střekovském hradě spolkl šest," pochlubil se Zdeněk  Zahrádka.

Čím více diváků, tím pro fakíra lépe. Proto další rekord vykonal přímo před zraky všech Ústečanů. Dvacet čtyři hodin ležel za výlohou tehdejšího obchodu u hotelu Vladimir na 224 hřebech.
„Někteří se vydrželi dívat celou dobu. Mezi ostatními kolovalo, že toho šílence musí vidět na vlastní oči.  Tak se u mě střídaly stovky lidí," vzpomíná Zdeněk Zahrádka.

Nejznámější kousek ústeckého fakíra je pohřbení za živa na celých deset dní bez jídla a pití. To mu vyneslo hned dva světové rekordy. „Celou dobu jsem byl napíchnutý na přístrojích. Devátý den byla krize, že jsem to málem vzdal. Nakonec to dobře dopadlo. Kdybych tam měl ženskou a televizi, tak tam ležím ještě teď," popsal s úsměvem fakír.

Mezi jeho další slavná čísla, za něž má zápis v Guinessovce, patří polykání žiletek, lehání na rozbité sklo, plivání ohně a další.