„Určitě se prezidentovi nepřitížilo. Řekněme, že půjde o další běžnou návštěvu,“ sdělil Deníku N zdroj z prezidentova okolí, který si nepřál být jmenován. Podle něj má Zeman naplánovanou návštěvu Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích na čtvrtek odpoledne. 

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček později pro Blesk uvedl, že "prezident má naplánován rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, který bude zahájen ve čtvrtek odpoledne a nejdéle potrvá do této neděle". Podle Ovčáčka však nejde o nic akutního, ani o žádný vážný zdravotní problém, který by vyžadoval nějaký lékařský zákrok. 

Naposledy se Zeman prohlídce podrobil 24. září. I tehdy se hovořilo o tom, že jde o běžnou prohlídku, ačkoliv se návštěva protáhla na pět hodin. 

„S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy. Byl velmi důkladně vyšetřen a až na mírné známky dehydratace a určité únavy, jsme nenašli žádný zdravotní problém. Myslím, že to je dobrá zpráva pro všechny, když je prezident republiky zdráv,“ uvedl tehdy pro Seznam Zprávy ředitel střešovické nemocnice Miroslav Zavoral.

V dřívějším rozhovoru pro Blesk.cz Zeman připustil, že se jeho zdravotní stav nelepší. „Bohužel, musím být sebekritický, jsou to pravdivá slova,“ reagoval prezident na dotaz, co je pravdy na spekulacích, že se jeho zdravotní problémy nelepší. „Nejenom, že se mi nelepší nohy, ale ještě špatně slyším. A aby toho nebylo málo, tak mám poměrně nízký tlak, což jsem dříve neměl,“ prozradil před necelým měsícem Zeman Blesku. Přiznal také, že zanedbává rehabilitace.

Podle Pražského hradu prezident špatně chodí kvůli diabetické polyfunkční neuropatii. Na veřejnosti někdy působí unaveně. Problémy má také s nízkým tlakem a hůř slyší. Kvůli svému zdraví omezil kouření.