Zeman se ve středu odpoledne setká na Pražském hradě s místopředsedou vlády Andrejem Babišem (ANO) a ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Probere s nimi jejich neshody nad reorganizací policie, která vyvolala roztržku v koalici. "Den na to uspořádám tiskovou konferenci, kde vyjádřím své stanovisko," řekl Zeman.

Ke sporům v koalici o uspořádání zasedání Bezpečnostní rady státu (BRZ) Zeman řekl, že pokud se uskuteční v červenci, tak nevylučuje svou účast. "Dostavím se na ni, abych se pokusil poněkud zklidnit situaci," řekl Zeman. Zároveň poznamenal, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) její zasedání svolal až na červenec právě kvůli tomu, aby se situace uklidnila. Dřívější zasedání rady požaduje ANO a KDU-ČSL.

Zeman se také před novináři pozastavil nad slovy šéfa ostravské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jiřího Komárka. Komárek v pondělí řekl, že je policejní prezident Tomáš Tuhý podezřelý z "brutálního" úniku informací v případu, kde jde o stamiliony. "Zaujala mě ta formulace brutální únik informací. Únik informací je buď velký, nebo malý, ale ještě v životě jsem neslyšel, že by byl brutální," řekl Zeman.