Zemana dnes za část jeho vystoupení v debatě kritizovala Unie státních zástupců, podle ní některé výroky hlavy státu podrývají důvěru v justici.

odle serveru iDnes uvedl Zeman původ 9,2 milionu korun. S prezidentem spřízněná Strana práv občanů (SPO) a spolek Přátelé Miloše Zemana ale na kampaň vynaložili 12,8 milionu.

Mynář ČTK řekl, že spolek zveřejnil všechny dárce, od kterých už peníze dostal na účet. "Stejně tak máme zajištěn zbytek peněz. Máme veškeré finanční závazky pokryty dary," dodal. Jednotlivé sponzory nechtěl komentovat.

Prezidentští kandidáti Miloš Zeman (vpravo) a Jiří Drahoš se setkali 25. ledna 2018 v Praze před druhým kolem prezidentských voleb v poslední televizní debatě, kterou Česká televize vysílala z Rudolfina.
Drahoš přitvrdil. Zeman byl rezignovaný a skleslý, hodnotí výkony média

Podle serverů iDnes.cz a Respekt poskytly dary na kampaň i firmy, co skončily ve ztrátě. Je to například společnost Contradiction, která na kampaň věnovala 885 tisíc korun, ačkoliv podle posledních dostupných údajů sama dlužila za rok 2016 celkem 400 milionů korun. Podobně na tom byl další sponzor, firma Car Service Group. Zemanovi poslala 950 tisíc korun navzdory tomu, že podle účetní závěrky za rok 2016 měla čistý obrat kolem čtyř milionů a její hospodaření skončilo ve ztrátě.

Pozornost médií budí i dar 1,7 milionu korun, pocházející od brněnských právníků Richarda Tománka a Jiřího Jestřába. Hradní kancléř Mynář před časem uvedl, že právě jejich advokátní kancelář mu zprostředkovala jednání, která vedla k podezřele výhodnému nákupu vily v pražských Strašnicích, napsal iDnes. Servery si všímají také darů od firem, jejichž představitelé se v minulosti účastnili Zemanových zahraničních cest v rámci podnikatelských delegací.

Prezidentští kandidáti Miloš Zeman (vpravo) a Jiří Drahoš se setkali 25. ledna 2018 v Praze před druhým kolem prezidentských voleb v poslední televizní debatě, kterou Česká televize vysílala z Rudolfina.
Demagog: Zeman měl v České televizi 14 nepravdivých výroků. Drahoš tři

Pozornost vzbudil také Zemanův výrok z debaty, že není vyloučeno, že stíhání někdejší předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové mohli iniciovat solární baroni, proti kterým bojovala. Unie státních zástupců se proti tomu ohradila. Výrok považuje za nepřijatelný a spekulativní a podrývá podle ní důvěru v justici. Minulý týden se někteří zástupci justice ohradili proti obdobnému výroku premiéra Andreje Babiše (ANO).

Ke čtvrteční debatě, kterou sledovalo v souhrnu 2,7 milionu diváků, se dnes vracejí i zahraniční média. Slovenský portál Aktuality.sk napsal, že v posledním televizním duelu obou kandidátů byl Zeman stejně slabý jako soupeř Jiří Drahoš. List Sme napsal, že kampaň vyrovnala šance Zemana a Drahoše na zvolení. Podle agentury AFP byl televizní duel o poznání vyrovnanější než úterní debata v televizi Prima, Zeman podle ní přesto zůstává lehkým favoritem.

Moderátorka Světlana Witowská
Witowská v debatě obstála. Dobře připravená, důrazná a korektní, chválí politici