"Prezident republiky Miloš Zeman ve středu dne 10. května 2017 pozval předsedu vlády a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, prvního místopředsedu vlády, ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedu vlády a předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka ke společnému jednání, a to na 19:30 v Grand Hotelu Imperial v Liberci," uvedl Ovčáček.

Na Twitteru Ovčáček následně napsal, že Babiš na schůzku přijede.

Prezident Miloš Zeman měl od pátku k dispozici řadu dní, kdy mohl svolat schůzku šéfů vládních stran, vybral si ale jediný den, kdy je předseda vlády v zahraničí. Novinářům to dnes v Lucembursku po jednání s předsedou tamní vlády Xavierem Bettelem řekl ministerský předseda Bohuslav Sobotka (ČSSD). Pozvání na dnešní večer do libereckého hotelu jej překvapilo.

Hrad pozvání zveřejnil několik minut předtím, než měl Sobotka odletět do Lucemburska na dvoudenní návštěvu. Podle informací ČTK letadlo s předsedou vlády odstartovalo z kbelského letiště před 15:00. Ještě dnes večer se Sobotka má setkat s lucemburským premiérem Xavierem Bettelem.

"Prezident Miloš Zeman svolal na dnešek schůzku s premiérem a vicepremiéry v Liberci. Vzhledem k tomu, že v nepřítomnosti předsedy vlády se jednání zúčastní jiný zástupce ČSSD, se na schůzku s panem prezidentem dostavím," potvrdil následně předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.