Zeman Bakalu kritizoval v souvislosti s dotazem na situaci v OKD. „Domnívám se, že je třeba zavřít Zdeňka Bakalu. Po Viktoru Koženém je to podle mého názoru největší podvodník v českém podnikání," uvedl Zeman.

Prezident své tvrzení ilustroval na propadající se ceně akcií OKD, respektive NWR. „Já jen čekám a doufám, že k tomu dojde, dokonce si myslím, že už k tomu došlo, až na Zdeňka Bakalu bude podáno trestní oznámení za vytunelování OKD. Po odchodu Viktora Koženého jsem se domníval, že tuneláři v České republice skončili a vidím, že tady bohužel minimálně jeden ještě zůstal," uvedl prezident. V přítomnosti hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD) stíhaného v korupční kauze Zeman o den dříve vyzdvihoval presumpci neviny a kritizoval předčasné soudy politiků i novinářů.

Návštěvu prezidenta v Olomouckém kraji sledujeme ZDE!

Zeman se neobává případného trestního oznámení za svá kritická slova na adresu podnikatele Bakaly. „Ať mě klidně trestně stíhá, protože už jednou, myslím že to byl Lubomír Zaorálek, prohlásil, že pan Bakala je gauner. Pan Bakala ho žaloval a soud prohlásil, že Lubomír Zaorálek má pravdu," řekl Zeman odpoledne novinářům ve Městě Libavá.

Sexuální styk

Prezident dnes studenty hranické školy většinou bavil. Přiznal například, že svou první slečnu měl v 17 letech, kdy se léčil v lázních se srdeční vadou. „Tuto vadu jsem léčil sexuálním stykem," uvedl Zeman. Popisoval i své zkušenosti s marihuanou, kterou prý zkusil jednou před 40 lety. „Pustil jsem si k tomu dlouhohrající desku, ale marihuana na mě nezapůsobila ani negativně, ani pozitivně. Ani jsem nezvracel, ani jsem nebyl v rauši. Má manželka mi nedávno dala marihuanovou tresť, kterou jsem si mazal bolavý palec. Palec bolí dál," uvedl Zeman.

Studentům se svěřil, že chtěl být hajným a skončil na střední ekonomické škole, kde se naučil psát na stroji. Vzpomněl při tom, že vrcholem techniky bylo tehdy logaritmické pravítko. „Nedávejte se na politiku, dělejte radši něco užitečného," vzkázal studentům.

Školu v Hranicích si vybral Zeman jako jedinou ze 116 školských zařízení v Olomouckém kraji, důvodem bylo prý to, že se zde vyučují obory, které trh žádá. Prezident na tuto školu zavítal vůbec poprvé. Podle ředitele školy Ivana Doležela studenty škola ohledně položených otázek nijak neúkolovala. „Jsou to středoškoláci, je to čistě na nich. Ani protokol prezidenta je v otázkách nijak neomezoval," řekl dnes ředitel.