Zástupci Konvičkovy iniciativy v neděli na Staroměstské náměstí vjeli s velbloudem následovaným terénním vozem s muži převlečenými za bojovníky Islámského státu. Vykřikovali hesla jako Alláhu akbar (Bůh je velký) a z maket zbraní stříleli do vzduchu. Po střelbě ale začali mnozí kolemjdoucí utíkat, magistrátní úředník proto ve spolupráci s policií akci ukončil.

Mluvčí srovnal akci Konvičkovců s akcí Ztohoven

Ovčáček akci srovnal s chováním novinářů Mladé fronty Dnes, kteří minulý týden testovali zpřísněná bezpečnostní opatření a pronesli na Hrad plynovou pistoli a dlouhý nůž.

„Stejně tak pronesení plynové pistole do areálu Hradu je akcí, která může vyvolat obdobný poplach," uvedl. Podobný byl podle něj i počin skupiny Ztohoven, která v létě 2007 dostala do pořadu České televize Panorama simulovaný výbuch atomové bomby v oblasti Krkonoš.

Vystoupení Zemana s Konvičkou  

Zeman se objevil s Konvičkou na veřejnosti loni při akci tehdejšího Bloku proti islámu u příležitosti státního svátku 17. listopadu. Konvička na pražském Albertově Zemana podpořil, prezident na mítinku promluvil.

Na akci se snesla kritika některých politiků, rektorů vysokých škol i studentů. „Pokud jde o pana Konvičku, já už jsem mnohokráte říkal, že taková situace se opakovat nebude," řekl dnes Ovčáček.

Čtěte také: Zelení podali na Konvičku kvůli nedělní akci trestní oznámení