„S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy. Byl velmi důkladně vyšetřen a až na mírné známky dehydratace a určité únavy, jsme nenašli žádný zdravotní problém. Myslím, že to je dobrá zpráva pro všechny, když je prezident republiky zdráv,“ citoval server Seznam Zprávy ředitele střešovické nemocnice Miroslava Zavorala.

Vyšetření hlavy státu v Ústřední vojenské nemocnici se protáhlo asi na pět hodin, informoval server Seznam Zprávy. Do nemocnice se Zemanem zavítala i jeho dcera Kateřina, která v současnosti bydlí ve Velké Británii.  

Nízký tlak a špatné nohy

V nedělním rozhovoru pro Blesk.cz Zeman připustil, že si v úterý pojede nechat udělat krevní obraz. „Bohužel, musím být sebekritický, jsou to pravdivá slova,“ reagoval prezident na dotaz, co je pravdy na spekulacích, že se jeho zdravotní problémy nelepší.

 „Nejenom, že se mi nelepší nohy, ale ještě špatně slyším. A aby toho nebylo málo, tak mám poměrně nízký tlak, což jsem dříve neměl,“ prozradil Zeman Blesku. Přiznal také, že zanedbává rehabilitace.