Hlavním tématem schůzky byl podle očekávání spor o vyplácení podpory za obnovitelné zdroje, které ERÚ oproti zvyklostem minulých let nechce většině provozovatelů obnovitelných zdrojů pro příští rok vypsat. Podle Vitáskové ze schůzky vyplynulo, že se záležitostí bude zabývat vláda, která by měla úřadu poskytnout garance, aby mohlo být cenové rozhodnutí vypsáno.

"Neříkal bych tomu garance, ale jisté vyjádření toho, že souhlasí s tím, aby paní předsedkyně podporu vyhlásila. Aby nenastaly škody, které by nastaly, pokud podpora vyhlášena nebude," řekl k tomu Mládek.

Zeman podle Vitáskové řekl, že její odvolání nepřichází v úvahu a že nad tím nikdy neuvažoval. Šéfka ERÚ předpokládá, že dokončí své funkční období do léta 2017. "Pan prezident jasně řekl, že odvolávání paní předsedkyně není na stole," potvrdil slova Vitáskové Mládek. I on předpokládá, že Vitásková své funkční období dokončí.

Ještě před jednáním Vitásková novinářům řekla, že o její odvolání usiluje mafie, proti níž bojuje. (více zde)  "Členové mafie by si přáli, aby mě pan prezident odvolal. Občané by si naopak přáli, ať mě ve funkci ponechá. Takže očekávání má každý jiné. Já očekávám, že mě pan prezident vyznamená za boj proti mafii," řekla před dnešní schůzkou Vitásková.