Zeman třídenní návštěvu Olomouckého kraje zahájí v pondělí dopoledne, kdy se setká s nově zvoleným hejtmanem Ladislavem Oklešťkem (ANO), který je ve funkci teprve 18 dní. Prezident pak bude diskutovat s krajskými zastupiteli i se zástupci sociálních organizací. Poté se přesune do společnosti Nutrend, která patří k předním tuzemským výrobcům potravinových doplňků a sportovní výživy. V plánu má setkání s vedením i se zaměstnanci firmy. První den ukončí debatou s obyvateli Hněvotína na Olomoucku, obec loni vyhrála krajské kolo soutěže Vesnice roku.

Čtěte také: ANALÝZA: Dalších pět let se Zemanem může českou společnost zcela proměnit

V úterý bude Zeman podle programu, který ČTK poskytla mluvčí hejtmanství Kamila Navrátilová, ve Šternberku a Uničově. Druhý den návštěvy zahájí v české zbrojařské společnosti Excalibur Army, i zde má v plánu setkání s vedením a zaměstnanci. Ve Šternberku pak plánuje Zeman veřejnou debatu s obyvateli, která bude odpoledne na Hlavním náměstí a poté se přesune do Uničova, kde program ukončí rovněž setkáním s obyvateli na náměstí.

Poslední den třídenní návštěvy zamíří prezident nejprve do Prostějova k 601. skupině speciálních sil generála Moravce, kde zhlédne ukázku akčního zásahu a techniky. Pobyt v Olomouckém kraji zakončí v Konici na Prostějovsku. Sejde se tam s obyvateli města a návštěvu ukončí tiskovou konferencí v obřadní síni zámku.

Čtěte také: Zeman o Ovčáčkovi: Zatím svá kontroverzní vyjádření nepřehnal

Olomoucký kraj za tři dosavadní návštěvy prezidenta Zemana zaplatil ze svého rozpočtu dohromady více než 1,1 milionu korun. Většinu nákladů tvořily výdaje za občerstvení prezidentského páru a jeho doprovodu čítajícího několik desítek lidí.