Michelle Sudků (jejíž plné jméno ve čtvrtek prozradila vývěska před jednací síní číslo 232) čelí obžalobě ze dvou skutků. Vedle dokonané vraždy spáchané na Smíchově přímo na prodejní ploše kuchyňským nožem sebraným z regálu se zbožím se má zpovídat také z pokusu o vraždu, k němuž mělo dojít již 5. července v kavárně na Újezdě.

Obžalovaná tam na toaletách škrtila vlastním vysvlečeným tričkem jinou návštěvnici. Ta se naštěstí ubránila a její křik přivolal pomoc. Policisté pak agresorku převezli do psychiatrické léčebny.

Právník neměl svolení klientky poskytovat informace

Nyní sami čelí stíhání kvůli tomu, že o útoku v kavárně lékaře neinformovali. V případě uznání viny podle obžaloby by souzená žena mohla být ohrožena i uložením výjimečného trestu.

Zda klientka ve vazbě prodělává nějakou léčbu, advokát Tomáš Dvořáček reportérům čekajícím na soudní chodbě neřekl. „To jsou citlivé osobní údaje," konstatoval. S odkazem na to, že nemá svolení klientky poskytovat informace, advokát odmítl uvést i jakékoli další podrobnosti.

Vražedkyně trpí útočným sadismem 

Už v létě nicméně pražská policie informovala, že jako útočnice byla zadržena 33letá žena, která zaútočila ve stejný den, kdy byla propuštěna z bohnické psychiatrické léčebny.

Přednedávnem Česká tisková kancelář (ČTK) citovala závěr hodnocení psychiatrů, kteří v rámci posuzování obviněné dospěli k závěru, že dotyčná trpí útočným a nekrofilním sadismem – nebyla ovšem nepříčetná: její ovládací a rozpoznávací schopnosti v době činu ovlivněny nebyly.

Žena na sebe chtěla upozornit 

ČTK uvedla, že podle sexuologů na Smíchově neútočila kvůli své poruše, ale proto, že na sebe chtěla upozornit lékaře. Na rozdíl od incidentu v kavárně, který prý vyprovokovala představa sexu s mrtvým tělem.

Sdílný nebyl ani muž stojící stranou od hloučku novinářů, který ve chvíli, kdy kolem procházela eskorta a on si výjev natáčel mobilním telefonem, křičel na ženu s pouty na rukou povzbudivá slova. Řekl jen, že je kamarád. „Kolik měsíců neviděla normálního člověka," zaslechl Deník jeho zdůvodnění přítomnosti u soudu.

Čtěte také: Znalci: Žena, která ubodala zákaznici na Smíchově, je útočná sadistka