Ve středních Čechách se řidiči kvůli hustým mlhám potýkají se špatnou viditelností, některé silnice kloužou. Podle informací České televize je snížená viditelnost hlášená také z Pražského okruhu a hradecké dálnice D11, pouze se zvýšenou opatrností jsou sjízdné Pražský okruh a dálnice D5.

Mlhy jsou hlášeny i z Libereckého kraje, kde aktuálně mrzne. Silničáři proto doporučují zvýšenou opatrnost, vozovky mohou namrzat. Vozovky v horských oblastech jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností, na silnicích leží silná vrstva zledovatelého sněhu.

Ledovka, která na některých místech dosahuje tloušťky až dvou centimetrů, se vytvořila v okolí Horažďovic na Klatovsku. „Stále prší, teploty jsou kolem nuly, naše vozy tam pořád vyjíždějí, ale občas také zapadnou a musíme je vytahovat,“ řekl dispečer krajských silničářů Jaroslav Sádlo. V ostatní částech Plzeňského kraje už neprší, teploty se pohybují kolem dvou až tří stupňů nad nulou, a to včetně vysoko položeného Sušicka i Železnorudska.

Námraza komplikovala také dopravu na železnici. České dráhy musely kvůli ledu na trolejovém vedení zrušit například osobní vlak na trase z Českého Brodu do Prahy.  

Pozor na sníh

Kromě ledu trápí řidiče na některých místech České republiky také sněhové přeháňky. Ke zvýšené opatrnosti nabádali v ranních hodinách silničáři v Jihomoravském kraji. Některé úseky silnic na Břeclavsku, Hodonínsku či Blansku byly pokryté uježděným sněhem.

Opatrní musí být i řidiči v Královéhradeckém kraji, kde na silnicích zejména ve vyšších polohách zůstává rozbředlý sníh. Podobně je tomu také na silnicích nižších tříd v Pardubickém kraji.

O víkendu se oteplí

Během čtvrteční noci na řadě míst pršelo a ranní teploty se pohybují lehce pod nulou. Během dne by se mělo oteplovat až na šest stupňů nad nulou, o víkendu vystoupí teploty ještě výš.