Brutálně napadena byla v neděli sedmačtyřicetiletá řidička trolejbusu ve Zlíně. Místní dvaadvacetiletý mladík se na ni vrhl přímo ve voze městské hromadné dopravy.

Kútoku došlo před osmou hodinou ranní na konečné zastávce Kocanda na Jižních Svazích. „O události nás informoval dispečer Dopravního společnost Zlín – Otrokovice,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík. Než strážníci na místo přijeli, byl už pachatel pryč. „Vyslali jsme proto do okolí pátrací hlídku. Ta zanedlouho chytila mladého muže, který se podobal popisu napadené řidičky,“ doplnil Janík. Mladík se po chvíli kčinu přiznal.

Na místo byla okamžitě přivolána také Zdravotní záchranná služba Zlínského kraje. „Napadená žena utrpěla poranění obličeje a psychický šok,“ uvedl mluvčí záchranky Petr Olšan. Ředitel dopravního podniku Josef Kocháň upřesnil, že se jednalo o zlomeninu nosu. Napadení řidičů trolejbusů není přitom podle něj častým jevem. „Naposledy jsme řešili podobný případ tuším před rokem vOtrokovicích,“ dodal.

Agresivní mladík je nyní vrukou republikové policie. Je podezřelý ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví.