Všechno nadiktovala policistům, ti však dodnes pachatele nenašli. Zloděje nakonec okradená žena vypátrala sama, a to přímo vmístě jeho bydliště. „Vrátil mi SIM kartu, ale telefon už usebe neměl,“ konstatuje Plzeňanka.

„Hned po krádeži, což bylo 19.prosince, jsem zavolala policii a po jejich příjezdu žádala, abychom se společně vydali za pachatelem. Policista to ale odmítl a řekl, že za ´známou firmou´, jak nenechavce nazval, pošle hlídku,“ vypráví okradená žena. „Když kolegyně zavolala na moje číslo, zloděj dokonce telefon zvedl a říkal, kde bude. Je hrozná škoda, že jsme za ním nemohli hned jet. Myslím, že bychom ho zastihli,“ lituje nerozhodnosti policie Páníková.

Po týdnu se upolicistů informovala, jestli už pachatele zastihli. „Jediné, co jsem se dozvěděla, bylo, že ho obeslali a pozvali kvýpovědi,“ pokračuje. Ouplynulém víkendu se situace radikálně změnila. „Telefonovala mi dcera, že jí volá nějaký chlap zukradeného čísla. Syn se pak vypravil vsobotu na adresu zloděje. Těsně ho minul, sousedé ale říkali, že doma normálně bydlí,“ popisuje Páníková. Vneděli ho už tříčlenná delegace dostihla. Muž byl překvapený a tvrdil, že oničem neví. „Zavolali jsme na ukradené číslo a začal zvonit jehomobil. Chvíli se ještě dohadoval, když ale viděl syna, který byl odvě hlavy vyšší, SIMku mi odevzdal,“ líčí Páníková.

Když potom zavolala vyšetřujícímu policistovi, byl překvapený a ptal se jí, jestli chce ještě získat nazpět ipřístroj. Ajak pátrání probíhalo? „Kolegové několikrát podezřelého hledali vmístě bydliště, bohužel vždy bezvýsledně,“ komentuje případ mluvčí plzeňských policistů Martina Hábrová. Muž se však nedostavil ani na předvolání 7.ledna. Policisté po něm nyní vyhlásili pátrání.