Dnes již bývalý strážník Městské policie v Přerově k soudu nedorazil. Jako první u soudu vypovídal jeden ze svědků, který byl osudnou noc z 9. na 10. ledna v přerovském baru Lumír. Detaily incidentu, ale ani to, jak přesně ke střelbě došlo, si už nevybavil.

„Venku se všichni požduchovali, pes lítal mezi nimi a ti z městské policie se začali žduchat s tím poději zastřeleným," líčil muž, jenž prý nevěděl, co způsobilo konflikt v baru, jenž se pak přenesl i na ulici. Podle jeho tvrzení na něj roční výmarský ohař, který pobíhal kolem, skočil a kousl ho. Znalci ani svědci ovšem nic takového nepotvrdili.

Jako fatální pochybení nazval zásah obžalovaného strážníka znalec z oboru kriminalistiky se zvláštní specializací na sebeobranu, služební zákroky a vedení boje zblízka Zdeněk Náchodský. „Nutná obrana to nebyla, ten člověk byl na zemi ve stavu bezmoci. Útok strážníkovi nehrozil, navíc byl poškozený blokován na zemi druhým strážníkem. Krajní nouze taky těžko," shrnul znalec s tím, že se svědci shodli na tom, že pes neútočil a jen pobíhal kolem.

Soudce Martin Lýsek odročil líčení na 22. listopad za účelem vyslechnutí svědků a doplnění dokazování.¨