Odvolání obžalovaných se zamítají, nejsou důvodná, prohlásil předseda senátu Bohumil Kalát. Podle něj nejsou pochybnosti o věrohodnosti poškozené, která v důsledku znásilnění utrpěla těžkou újmu na zdraví, zejména psychického rázu. Trpí posttraumatickou stresovou poruchou a je vyřazena z běžného způsobu života, konstatoval soudce.

Tresty jsou podle něj adekvátní, o jejich zpřísnění nešlo uvažovat, protože žalobce se proti rozsudku krajského soudu neodvolal. U již dříve devětkrát soudně trestaného Tokára a u Ouředníka zahrnují tresty i předchozí odsouzení za oloupení dvou dalších dívek, z nichž jednu Tokár rovněž znásilnil. Proti čtvrtečnímu rozhodnutí se již nelze odvolat, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Studentka práv byla znásilněna v noci na prvního máje 2004. Tokár, Ouředník a Bureš na dívku narazili, když se v noci vraceli z bujarých oslav vstupu Česka do EU. Dívka šla domů z "pálení čarodějnic", psala SMS a sedla si k tomu na lavičku před plzeňským hřbitovem.

Trojice mužů ji pod pohrůžkou násilí donutila k tomu, aby s nimi přes zeď přelezla na hřbitov, a odtáhli ji do jeho zadní části. Tokár a Ouředník tam dívku povalili na zem a Tokár ji čímsi zezadu uhodil do hlavy. Ouředník s ní souložil, Tokár ji přinutil k orálnímu sexu. Dívku pak znásilnili ještě jednou.

Když odešli, přistoupil k oběti Bureš, který dosud vše zpovzdálí sledoval. Dívku povalil na zem a pokusil se o pohlavní styk. Kvůli fyzické indispozici se mu to ale nepodařilo, a tak z místa odešel. Obžalovaní se shodně hájili tím, že šlo o dobrovolný sex, že dívku k ničemu nenutili.

Tokár a Ouředník si už ve vězení odpykávají tresty za přepadení dvou jiných dívek v Plzni. Jako oběť vhodnou k oloupení si nejdřív v nočním autobusu vytipovali devatenáctiletou dívku. Sledovali ji až do místa bydliště a vešli s ní i do domu. Když čekala na výtah, přimáčkli ji ke zdi, Tokár ji osahával na prsou a zároveň se s ní přetahovali o kabelku. Poškozené ukradli mobilní telefon a peněženku.

O dvě hodiny později si Tokár s Ouředníkem podle stejného scénáře vyhlédli na tramvajové zastávce dvacetiletou dívku. Sledovali ji, vešli s ní do domu a nastoupili s ní do výtahu. Pak ji z kabiny vytáhli. Ouředník dívku držel, Tokár jí stáhl kalhoty i kalhotky a osahával ji na přirození. Dívce ukradli peněženku a z místa utekli.