Vstupné zůstane stejné jako loni, základní vstupenka pro dospělého bude za 195 korun. Zoo si letos připomíná 70 let od svého otevření, dnes to řekla mluvčí zahrady Andrea Jiroušová.

Africké safari Josefa Vágnera, v němž lidé pozorují zvířata z vozů, už ožívá skupinami afrických kopytníků a ptáků. Jako první se do safari přesunuli pelikáni. „I v letošním roce jsme byli v chovu těchto ptáků úspěšní, na začátku května dokonce plánujeme návrat několika jedinců na Filipíny, kde v minulosti zcela vyhynuli," uvedl zoolog Michal Podhrázský.

Po pelikánech se do safari dostaly antilopy a zebry. „Před každou sezonou je vždy nezbytné provést jarní úklid v celém areálu safari, zkontrolovat oplocení a zabezpečit brány. Teprve poté začínáme navážet zvířata, letos poprvé plánujeme přemístit do safari také pštrosa z našeho chovu," řekl zoolog Jiří Hrubý.

Lví safari

S otevřením areálu safari s kopytníky a ptáky přejde do každodenního provozu lví safari, které bylo v dubnu otevřeno jen o víkendech. Pro cestu do afrického i lvího safari mohou lidé využít své automobily nebo tamní takzvané afrika trucky. Africkým safari návštěvníky provezou i autobusy.

Lidé, kteří k projížďce zvolí vlastní auto, budou letos vjíždět do areálu zahrady zrekonstruovanou africkou bránou, která byly doplněna o rákosovou střechou a dřevěné sloupy. Návštěvníci si tak podle Jiroušové budou připadat, jako by vjížděli do skutečného afrického parku.

V průběhu sezony zahrada chystá otevření několika dalších atrakcí. Mezi hlavními bude návrat hrochů do zoo a otevření kopie západoafrického městečka Tiébélé. Chystá se i nová expozice nosorožců.

Dvorská zoo se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je v chovu žiraf, zeber a nosorožců. Zahradě v posledních letech stoupá návštěvnost, loni ji navštívilo 494.000 lidí.