"Občané mají právo obsah zprávy znát. Týká se premiéra našeho státu. Je v jeho bytostném zájmu vše vysvětlit," sdělil dnes prezidentský kandidát Jiří Hynek. Vratislav Kulhánek poznamenal, že protože "nejvyšší státní zástupce se vyjádřil, že vzhledem k probíhajícímu trestnímu řízení, jehož je zpráva OLAF součástí, není zveřejnění vhodné", jeho názor respektuje.

Horáček poznamenal, že o zveřejnění zprávy sám požádal ministerstvo financí podle zákona o svobodném přístupu k informacím. "Jde o kauzu, která je velmi zásadní pro vývoj na naší politické scéně a může mít vliv i na hlasování o důvěře nové vládě. Jsem toho mínění, že politika má být maximálně transparentní a sám se snažím jít příkladem," uvedl. Zveřejnění zprávy by proto uvítal.

Ivana a Miloš Zemanovi a Monika a Andrej Babišovi v Lánech na novoročním obědě 2018
Zeman se k novoročnímu obědu se šéfy parlamentu nejspíš nesejde. Nemá čas

Jiří Drahoš už minulý týden uvedl, že věří tomu, že ministerstvo financí a další orgány výsledky vyšetřování OLAF zveřejní včetně doporučení, které obdrželo. "Tím zabrání spekulacím, které se v tomto případě mohou objevit. Jde o veřejný zájem," podotkl Drahoš.

Fischer na Twitteru napsal, že je nepřijatelné, aby se premiér se zprávou OLAF, která se týká jeho vlastního majetku, odmítl seznámit. Pobuřuje ho, když Babiš mluví o mafii a zpochybňuje oficiální zprávu vyšetřujícího úřadu EU.

Mirek Topolánek (vpravo) v ostřejší debatě s Jiřím Drahošem.
Topolánek: Zeman je nemocný člověk, účast v debatách by mu ubrala podporu

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček sdělil, že před jakýmkoli komentářem se chce Zeman nejprve s touto zprávou seznámit. Na dotaz, zda prezident o zprávu úřady požádal, Ovčáček odpověděl, že v tuto chvíli nebude více dodávat.

Topolánek na dnešní tiskové konferenci řekl, že se domnívá, že postup, který zvolily české orgány, "ať už činné v trestním řízení nebo ty ostatní zavání trochu hrou o čas a trošičku tendencí zamést to pod koberec". Poznamenal, že ve zprávě je v závěru napsáno, že není veřejná, ale že je možné ji zveřejnit, pokud to veřejný zájem České republiky bude vyžadovat. Zpráva podle něj ukazuje, že došlo k dotačnímu podvodu velkého rozsahu.

Kandidát na prezidenta Michal Horáček
Ondráček obvinil Horáčka ze spolupráce s StB. Ten na něj podal trestní oznámení