V případě kopřivy i bršlice platí, že za účelem konzumace trháme zásadně mladé rostliny, které mají nejlepší chuť a obsahují nejvíce vitamínů a minerálních látek. Obě byliny jsou bohaté na vitamín C, železo, hořčík a vápník a pomohou nám jak s pročištěním organismu, tak v boji s jarní únavou.

Mladé kopřivy se tradičně nasekávají do velikonoční nádivky, použít se však dají stejným způsobem jako jiné zelené bylinky: přidáváme je do polévek, hodí se do karbanátků či do sekané, můžete z nich připravit i osvěžující jarní smoothie. Ačkoli se někdy tvrdí, že žahavost kopřiv mizí spolu s varem, není tomu tak. Kopřivu můžete konzumovat i nevařenou, musíte ji jen dobře rozsekat nebo rozmixovat, aby se přelámaly všechny chloupky obsahující pálivé sloučeniny. Milovníci bylinných čajů si mohou připravit kopřivový čaj, který pomáhá zejména při nachlazení, zánětu močových cest a při poruchách ledvin.

Bršlici sbíráme v době, kdy ještě nekvete.

Bršlice kozí noha se sbírá v době, kdy ještě nekvete a lístky nejsou zcela rozvinuté. Její uplatnění v kuchyni se odvíjí od chuti, která se podobá celerové či petrželové nati. Můžeme ji tedy přidat všude tam, kam přidáváme kořenovou zeleninu, nejčastěji do polévek nebo do salátů. Bršlice je také známá hojivými účinky: rozmělněné listy sklidní otok po štípnutí hmyzem. Bylinkáři připravují z bršlice nálev, který je velmi močopudný a zmírňuje otoky kloubů. Přes všechny blahodárné účinky však bršlici raději nepěstujte na zahradě plánovaně - jakmile se tu jednou zabydlí, nedá se jí zbavit.

Pro všechny jarní bylinky obecně platí, že bychom je měli sbírat buď na vlastní zahrádce nebo ve volné přírodě, kde je čisté ovzduší. Rozhodně není vhodné konzumovat rostliny vyskytující se v blízkosti silnice, ale ani takové, co rostou na sídlištích a v městských parcích.