Podlouhlých bílých ředkví existuje více druhů a odrůd, všechny ale mají společný hladký kořen, který může dorůst úctyhodné délky až 35 cm. Ředkve se vysévají až v druhé polovině července a sklízejí se zhruba po 70 dnech. Kdybyste je vyseli dřív, za dlouhých letních dnů by vyběhly do květu a rostlina by se znehodnotila.

Bílé ředkve vyséváme jako následnou plodinu do kypré a humózní půdy, která není čerstvě zhnojena. Nevyhovuje jim zemina kamenitá ani písčitá, kořen by se v ní nevyvíjel správně. Ředkve nehnojíme, jen jim poskytneme světlé stanoviště a přiměřenou, pravidelnou zálivku.

Pět tipů, jak prostřít letní stůl

Zelené listy ředkví lákají za suchého počasí dřepčíky, vzcházející rostliny je proto dobré preventivně chránit sítí s drobnými oky. Ředkve vyséváme řídce, kořeny jsou mnohem větší než klasické ředkvičky a potřebují mezi sebou rozestup aspoň 20 cm v řádku a 30 cm mezi řádky.

Strouhaná bílá ředkev se dá přidat do jakéhokoli salátuZdroj: Shutterstock.com

Bílá ředkev nám bude na podzim dobrou zásobárnou vitamínu C, poskytne však i dávku vitamínů skupiny B a cenných minerálů, jako je železo, hořčík a draslík. Plodina se využívá v léčitelství při problémech s ledvinami a žlučníkem, a navíc pomáhá trávicí soustavě vypořádat se s mastnými pokrmy.

Bílá ředkev je chuťově jemnější než malé červené ředkvičky. S oblibou se strouhá do salátů a pomazánek, připravují se z ní lupínky jako zdravá náhrada slaných chipsů. Můžete ji ale také vydlabat, vnitřek orestovat na cibulce spolu se slaninou či šunkou a žampiony, směsí pak vydlabanou ředkev naplnit, zasypat sýrem a zapéct v troubě nebo na grilu v alobalu.

Sklízíme cukety: jak podpořit nasazení nových plodů