Všechno záleží na druhu palmy. Rostliny pocházející ze subtropických oblastí mohou stát přes léto venku, s příchodem chladných dnů je ale musíme přesunout do místnosti. Prospěje jim zimní klid při nižších teplotách, na které jsou přes zimu zvyklé i ze své domoviny. Jsou to třeba datlovníky a palmy Chamaerops a Washingtonia, které není dobré přenést z terasy přímo do vytápěného pokoje. Zvolte pro ně raději chladnější chodbu nebo nevytápěnou zimní zahradu, kde se teplota pohybuje mezi 5 až 10°C. Dejte však pozor, aby na ně nešel průvan a podlaha pod nimi nebyla moc studená. Palmy totiž mají tendenci "nastydnout od kořenů". Dejte pod ně izolační podložku, kobereček nebo dřevěnou desku na kolečkách.

Vody potřebují subtropické palmy přes zimu méně. Zálivku tedy omezte. Jakmile palmě začnou hnědnout listy, znamená to, že ji přeléváte. Naopak žloutnutí listů naznačuje, že rostlina usychá.

Jinou péči věnujeme rostlinám tropickým, jako jsou třeba Rhapis, Howei, Areca či Chamaedorea. Ty jsou zvyklé růst ve stínu pralesa, kde je hodně vlhko a teplota nikdy neklesá pod 18°C. Tropické palmy proto pěstujeme přímo v bytě, kde se topí. Teplotu ale udržujte jen okolo 22°C, přílišné vedro tyto rostliny také nesnesou.

Ještě více než přetápění bytu však palmám škodí suchý vzduch. Nestavíme je proto přímo k radiátoru a do misky pod květináč dáme vlhké kameny. Tropické palmy často rosíme, prospívá jim i sprchování. Nezapomeňte také, že v deštném pralese nebývá moc přímého světla, takže pro tyto palmy vždycky vyberte místo, kde na ně nepůjde od okna přímé slunce.