Fontány poháněné solární energií nevyžadují žádné baterie ani dráty. v tom spočívá jejich hlavní výhoda. Nastavení a připojení je jednoduché, nepotřebujete k tomu kutilského ducha. Na druhé straně se musíte smířit s tím, že solární fontána bude pracovat jen za slunečního svitu. Alespoň ta levnější. Některá solární čerpadla pro fontány a vodotrysky jsou doplněna o akumulátor, díky němuž "pojedou" ještě několik hodin po západu slunce.

Při výběru solární fontány se dívejte nejen na informace o výkonu a průtoku čerpadla, ale také na možnosti jeho regulace a nastavení. Fontány mohou být například vybavené časovačem, který zajistí spuštění čerpadla v určitém časovém intervalu. Efektním doplňkem zahradních fontán je LED osvětlení, jež se automaticky zapíná se setměním a ráno se zase samo vypne.

SOLAR Solární fontána, 680 Kč

K nejlevnějším vodním dekoracím patří plující fontánky, které umístíte na hladinu jezírka nebo třeba jen do větší nádoby s vodou. Některým modelům stačí k chodu pouhých 5 až 10 cm hloubky.

Jiné solární fontány jsou zhotoveny pro instalaci na suchou zem. Ty mohou zkrášlit přístupovou cestu, terasu nebo jakýkoli kout zahrady, kde rádi v létě sedáváte a relaxujete. Vždy jim však poskytněte takové umístění, kam dopadá co nejvíce slunečních paprsků, abyste se za slunných dnů těšili ze zurčící vody co nejdéle.