Instalace nadzemních bazénů je tak jednoduchá, že ji zvládnete během několika hodin, bez nutnosti stavebních prací či vyřizování povolení. A pokud se rozhodnete pro sezónní nadzemní bazén, po skončení léta jej můžete bez problémů demontovat a uklidit někam, kde na vás počká do začátku nové sezóny.

Sezónní bazény se vyrábějí ve dvojím provedení: mohou být samonosné, nebo opatřeny konstrukcí z ocelových trubek a plechu. Samonosné bazény jsou vyrobeny z měkčeného, vysoce odolného třívrstvého PVC. Horní okraj je tvořen nafukovacím prstencem, který se na začátku instalace nafoukne a pak se hned může napouštět voda. Stěny bazénu se samy postaví současně se stoupajícím vodním sloupcem. Samonosné bazény nemají žádné ostré hrany, proto jsou velmi vhodné pro koupání s dětmi. Vybrat si můžete oválný nebo kruhový tvar s průměrem od 2,44 m do 5,5 m a hloubkou od 0,76 m do 1,22 m. K bazénu lze dokoupit schůdky, pískovou či kartušovou bazénovou filtraci, solární ohřev nebo UV lampu.

Zdroj: Marimex

Sezónní bazény s konstrukcí  jsou dostupné v různých velikostech ve tvaru kruhu nebo obdélníku s hloubkou od 1,22 do 1,32 m.  Dodávají se v kompletu se vším, co je potřeba k jejich použití a údržbě, včetně podložky pod bazén, bazénové filtrace, schůdků,  krycí plachty a skimmeru. Dokoupíte pouze chemii na úpravu vody.

Pokud máte velkou zahradu a bazén v ní můžete umístit natrvalo, bude pro vás vhodný celoroční nadzemní bazén. Ten je vyroben z vysoce kvalitního plechu, oblepeného vrstvou měkkého PVC, které chrání povrch proti korozi a mrazu. Díky tomu můžete bazén ponechat na zahradě celý rok bez nutnosti vypuštění vody. Na zimu ho stačí pouze přikrýt ochrannou plachtou. Při správné údržbě je životnost těchto bazénů velmi vysoká.

Třešničkou na dortu v nabídce nadzemních bazénů jsou nafukovací vířivé bazény. Díky nim si můžete dopřát relaxaci ve víru bublinek za několikanásobně nižší cenu, než za jakou byste pořídili klasickou laminátovou vířivku. Instalace nafukovací vířivky je navíc tak jednoduchá, že můžete mít vše připraveno zhruba za deset minut. V nabídce nafukovacích vířivek jsou modely mnoha tvarů a velikostí, pro dvě až šest osob, pro interiér i exteriér. Tento typ nadzemního bazénu můžete také velmi jednoduše vyfouknout a uskladnit pro použití v příští sezóně.