Z vysloužilých nepotřebných věcí se často stávají zajímavé květináče a truhlíky. Nejjednodušší je takový květináč vyrobit z PET lahve, zvládne to i dítě. S trochou kreativity a trpělivosti vám pod rukama může vzniknout ozdobný pohárek nebo roztomilé zvířátko. Pokud však PET lahev jen nastříkáte křiklavou barvou a zavěsíte do prostoru, moc estetické to nebude.

Malý zadní dvorek
Inspirujte se: Malý, ale přesto kouzelný dvorek

Na zahradě nachází využití i vysloužilá sanita. Stará umyvadla může zaplnit záplava květin a nemusí to vypadat tak špatně, když člověk na první pohled nepozná, že jde o to klasické bílé umyvadlo z babiččiny koupelny. Určitě je lepší ho něčím obložit nebo aspoň z větší části zahrabat do země, než ho nechat stát v plné "kráse". V galerii však najdete ještě lepší úlovek - květináč ze záchodové mísy. Tento výtvor jasně svědčí o tom, že někteří zahrádkáři mají smysl pro humor.

Stačí vycpat džíny zeminou a…Zdroj: Pinterest

Možná tomu nebudete věřit, ale mnozí lidé využívají pro pěstování rostlin i staré oblečení. Na Pinterestu jsou docela populární obrázky džínů, z jejichž zadnic vyrůstá bujná vegetace. Vrcholem nevkusu je pak pěstování převislých rostlin v podprsence zavěšené na plastové ramínko. Co na to asi říkají návštěvy?

Pokud máte rádi horory a chcete ze svého dvorku vytvořit strašidelné místo, kde se budou pořádat skvělé halloweenské party, najděte staré porcelánové panenky a do jejich hlaviček zasaďte rostlinky podle svého gusta. Nebuďte ale překvapeni, když se pozdě večer budete bát okolo nich projít, abyste zamkli branku. Některé podomácku vyrobené dekorace se zkrátka míjejí účinkem…

Zahrádka ve svahu
Inspirujte se: Nejkrásnější zahrádky ve svahu