V letošní sezóně se v prodeji zahradního nábytku projevuje návrat ke kvalitním dřevinám a kombinacím dřeva s dalšími materiály, jako je například hliník. Zákazníci preferují exotická dřeva eukalyptu nebo teaku, a to hlavně pro jejich vzhled, odolnost a dlouhověkost. „Zejména u nábytku z masivního teaku, který je „věčný“, se meziročně navýšila poptávka až o 400 procent“, doložila ředitelka společnosti Mountfield Jana Moravová. 

Sedací soupravy tedy již nejsou jen doménou interiéru, speciální nábytkové prvky nacházejí velké uplatnění i venku. Díky tomuto trendu ze zahrad mizí objemné a těžké ratanové sedačky a nahrazují je lehké a vzdušné materiály, například stolky a pohovky s konstrukcí z hliníku a eukalyptu s pohodlnými polštáři, které se dají různě kombinovat podle prostorových dispozic nebo počtu hostů.

Kvalitní dřevěný nábytek ozdobí každou zahradu či terasu. Ať už si vyberete sadu ze severské borovice, z exotického dřeva meranti, teaku či eukalyptu, vždy k ní dostanete notebook zdarma.
Dřevěný nábytek: Nesmrtelná klasika

Stále více zákazníků dbá na kvalitu. Nesahají v první řadě po nejlevnějších výrobcích, protože chtějí nábytek, který jim bude sloužit dlouhé roky. Kromě použitých materiálů a zpracování je zajímá také povrchová úprava, která až několikanásobně prodlužuje životnost nábytku ve venkovních podmínkách.

Ze statistiky prodeje grilů je zřejmý jednoznačný zájem o grily plynové. Tyto prodeje tvoří téměř tři čtvrtiny celkového počtu prodaných grilů společnosti Mountfield – jen za poslední dva roky jich prodala Mountfield 30 tisíc. „Prodejům výrazně napomáhá, že některé grily jsou vybaveny patentovaným systémem TRU-Infrared od amerického výrobce Chair-Broil, díky kterému se maso nepřipaluje a steaky zůstávají uvnitř šťavnaté,“ doplnil obchodní ředitel Mountfieldu František Turek.

Zákazníci vyhledávají především stabilní konstrukci z nerezové oceli. Řada z nich sahá po větších modelech se třemi až čtyřmi hořáky a boční ploténkou, se kterými není problém pohostit i větší sešlost. Letošní novinkou v grilech, která se velmi dobře mezi zákazníky uchytila, je gril hybridní, který nabízí možnost libovolně kombinovat přípravu masa na plynu nebo na grilovacím uhlí.

Grillpoint v Brně. Místo ke grilování přibývá.
Brno zažívá boom grilování. Míst stále přibývá