V angličtině se plodům opuncie říká "pichlavé hrušky", protože svým tvarem hrušky trochu připomínají. A samozřejmě píchají. Jejich drobné bodlinky se vám zabodnou do kůže i při sebemenším doteku a velmi těžko se odstraňují. Na postižené místo se doporučuje nakapat tekutý vosk, nechat jej ztvrdnout a pak sloupnout i s bodlinkami. Rozhodně je ale radno manipulovat s plody opuncie opatrně, aby ke styku bodlinek s kůží vůbec nedošlo.

V zemích, kde se opuncie pěstují ve velkém, se plody trhají pomocí plechovek připevněných k tyči. Plod se plechovkou nabere a vykroutí a následně se roluje po novinovém papíru, čímž se většiny bodlinek zbaví. Nato se důkladně omyje a může putovat na trh.

Opuncie

Pěstování těchto kaktusů je poměrně jednoduché, opuncie snášejí sucho a nevyžadují přílišné přihnojování. Pokud jim zajistíte drenážovanou, štěrkovitou půdu a dostatek tepla a světla, porostou i u vás doma. Ideálním stanovištěm je parapet jižního okna, v létě je možné vynést je na balkon či terasu a nechat je na přímém slunci. Zálivku zvyšujte především v době, kdy opuncie kvetou a nasazují plody.

Opuncie se dají jednoduše množit články, které odlomíme z matečné rostliny. Na řezné ploše se po zaschnutí objeví malé hrbolky, zárodky nových kořínků. V tento moment odříznutý článek zasadíme do propustného substrátu.

Chuť plodů je sladká a velmi lahodná, přirovnává se k fíkům či hruškám. Opuncie můžete konzumovat jen tak, nebo je přidat do ovocného salátu. Báječně chutnají ve zmrzlinových pohárech. Z větší úrody se dá připravit i marmeláda.