1. Od vysetí semínek do sklizně obvykle uplyne 70-90 dní. Výsev je třeba naplánovat tak, aby sklizeň neprobíhala uprostřed léta, kdy horké slunce žene brokolici do květu. Nejlepší doba pro výsev či sadbu je proto brzké jaro, nebo potom druhá polovina července pro podzimní sklizeň.

2. Brokolici nevysévejte na záhon, kde se v předchozích letech pěstovala jiná brukvovitá zelenina, snížíte tak riziko nemocí a napadení škůdci.

3. Mladé rostlinky je vhodné chránit netkanou textilií, která v půdě udrží vlhkost a zabrání útoku škůdců. Za suchého počasí se do listů mohou pustit dřepčíci - malí černí broučci, kteří skáčou jako blechy a dokážou zlikvidovat celý rašící záhon. Protože nemají rádi vodu, platí na ně zvýšená zálivka.

4. Brokolice nemá tak velké nároky na živiny jako květák, ale přesto jí prospěje přihnojování komplexním hnojivem. Půda by měla být hlinitopísčitá, s dostatečným obsahem vápníku.

5. Brokolici je třeba sklízet v době, kdy je růžice plně vyvinutá, ale květní poupata ještě nekvetou. Po sklizni bychom ji měli co nejdříve zkonzumovat, jinak se může stát, že plodina zežloutne nebo dodatečně vykvete.

Tip: Brokolicová omáčka na těstoviny s kuřecím masem

close Brokolice s těstovinami a kuřecím masem info Zdroj: Shutterstock.com zoom_in

Potřebujeme: 4 kuřecí prsíčka, 1 menší brokolici, kelímek smetany, trochu oleje, sůl, pepř, kari koření, mouku na zahuštění, 10 dkg tvrdého sýra

Kuřecí prsíčka nakrájíme na nudličky a orestujeme na troše oleje v hrnci nebo v hlubší pánvi spolu se lžičkou kari koření. Zaprášíme moukou, osolíme, opepříme a podlijeme vodou. Když je maso měkké, přidáme pokrájenou brokolici a dusíme pod pokličkou několik minut. Brokolice se po změknutí začne rozpadat, takže musíme vychytat moment, kdy ještě není zcela měkká, a do pokrmu opatrně vmícháme smetanu s nastrouhaným sýrem. Necháme dojít při mírné teplotě, aby brokolice změkla a sýr se rozpustil. Chcete-li omáčku hustší, vmíchejte do ní ještě za varu dvě lžíce mouky rozkvedlané v deci mléka.