1. Anturie přichází z tropického prostředí, a potrpí si proto na teplo a vzdušnou vlhkost. Teplota by ani v zimě neměla klesnout pod 16°C, v létě by se měla pohybovat okolo 20-21°C. Rostlině je nutné pravidelně rosit listy, případně ji obložit vlhkým mechem. Na květy ale vodu necákejte, mohly by se na nich objevit nevzhledné skvrny.
2. Přestože anturie potřebuje dostatek světla, přímé slunce by jí spálilo listy. Jako jedna z mála pokojových kvetoucích rostlin se proto hodí k východnímu nebo severnímu oknu. Jakmile zpozorujete, že se na jejích listech vytvářejí hnědé skvrny, přemístěte ji na stinné místo. V létě bychom rostlině měli poskytnout dostatek stínu a v případě veder zajistit nižší teplotu, než je venkovní. Anturii z tohoto důvodu raději neletníme, necháme ji v bytě po celý rok.
3. Substrát by měl být propustný, s hodnotou pH 5-6,5. Rostlinu od března do října dvakrát měsíčně přihnojujeme, vhodná jsou tekutá hnojiva určená pro begonie a orchideje. Během zimy nehnojíme, jen přiměřeně zaléváme, aby byl substrát stále vlhký.
4. Anturiím nejvíce vyhovuje měkká voda. Pokud máte šanci odchytávat tu dešťovou, bude to tím nejlepším, co můžete pro arturii udělat. Tvrdou vodu tyto ušlechtilé květiny přímo nesnášejí.
5. Jestliže vaši anturii napadnou škůdci typu svilušky, červci nebo mšice, děje se tak nejčastěji z důvodu nedostatečné vlhkosti vzduchu. Listy preventivně každý týden kontrolujte a roste. Suché hnědé skvrny se žlutým okrajem na listech mohou být známkou choroby houbového původu, na kterou bude potřeba zakoupit fungicid.