Aby byl trávník na jaře jako kobereček, nebude stačit ho jen naposledy posekat. Ale nebojte se. Podzimní péče o trávník není zase tak složitá. Stačí, když dodržíte následující zásady:

1. Zatravněnou plochu zbavte napadaného listí, ovoce a dalších nečistot, které by bránily přístupu vzduchu a mohly by podpořit tvorbu plísní.

2. Odstraňte veškerý plevel, ale raději ho nevytrhávejte ručně, mohli byste s ním vytahat i kořeny samotného trávníku. Raději zvolte selektivní herbicid nebo speciální vyrývač plevele.

3. Trávník naposledy posekejte v druhé polovině října nebo nejpozději na začátku listopadu, dokud teploty ještě neklesnou pod 7°C. Sekačku nastavte na výšku asi 4-6 cm od země, nižší výška by drnům neposkytla dostatečnou ochranu před mrazy.

4. V polovině října je nejvyšší čas na provzdušnění trávníku, později už vertikulaci neprovádíme, půda by se před příchodem mrazů nestihla zacelit. Pro menší plochy postačí ruční vertikutační hrábě nebo elektrický vertikutátor. Větší a nerovné plochy pak lépe zvládne vertikutátor benzínový.

5. Zatímco během roku jste hnojili hnojivem podporujícím růst, nyní je třeba zvolit hnojivo s vysokým obsahem draslíku, které vyživí podpovrchové části a zvýší jejich odolnost proti houbovitým chorobám. Takové účinky má například hnojivo LK–MU 250, EUROGREEN High – KP56 nebo Pure Autumn. Po hnojení trávník vydatně zalijte, aby se hnojivo dobře rozpustilo a dostalo se až ke kořenům. Voda navíc vyrovná případné nerovnoměrnosti hnojení.