Rebarbora obsahuje vitamíny skupiny B a spoustu prospěšných minerálů, které posilují imunitu. Kromě toho v ní najdeme také kyselinu listovou, potřebnou pro správnou krvetvorbu, a kyselinu pantotenovou, jež svědčí naši pleti a vlasům. Protože se však v rebarboře nachází i kyselina šťavelová, neměli by ji konzumovat lidé s nemocným žlučníkem nebo s poruchami ledvin a močového měchýře. Vhodná není ani pro těhotné ženy a malé děti.

Kyselina šťavelová se koncentruje hlavně v listech, které by neměl jíst ani zdravý dospělý člověk. Když byste jich snědli pět kilogramů, mohlo by vás to i zabít. Naštěstí jde o množství, které si hned tak někdo k večeři neuvaří.

Sazeničky rebarbory se sázejí během dubna do jámy hluboké přibližně 30 cm, přičemž pupeny by neměly být hlouběji než 5 cm pod povrchem půdy. Na dno jámy vsypeme zeminu s vyzrálým kompostem a sazeničku do ní vsadíme. Půda kolem rebarbory by se měla přihnojit, zamulčovat listím či senem a pravidelně zalévat, aby byly řapíky křehké a šťavnaté. Pokud rebarbora trpí suchem, řapíky budou dřevnaté a moc si na nich nepochutnáte.


Tip na mřížkový koláč s rebarborou a jahodami

Těsto: 300 g hladké mouky, 250 g másla, 100 g cukru krystal, 1 vejce, špetka soli

Náplň: 300 g rebarbory, 300 g jahod, 100 g cukru moučka, šťáva z 1 pomeranče

V míse smícháme mouku, cukr, špetku soli a na kostky nakrájené máslo. Prohněteme rukama a vytvoříme drobenku. Pak přidáme vejce a zpracujeme ve vláčné těsto, které dáme odpočinout do chladu. Připravíme si náplň. Řapíky rebarbory oloupeme, odstraníme z nich žilky a nakrájíme na kostičky. Povaříme asi 15 minut ve vodě a scedíme. Promícháme s jahodami a pomerančovou šťávou.

Těsto vyválíme na pomoučněném vále a pomocí válečku ho přeneseme do formy. Přebytečné těsto odkrojíme a dáme
stranou. Směs rebarbory, jahod a šťávy vložíme na těsto ve formě a posypeme moučkovým cukrem. Z odložené části těsta vytvoříme proužky, které rozložíme na náplň. Potřeme je rozšlehaným vejcem a celý koláč vložíme na 30 minut do trouby rozehřáté na 180°C.