Je nasnadě, že tu správnou atmosféru s rozžhavenými uhlíky a kouřem vám plynový gril nevytvoří. Rozpálení uhlí sice trvá déle, ale právě delší doba přípravy jídla vám může připadat jako skvělý rituál, během kterého posedíte s přáteli okolo kouřícího grilu s tácem jednohubek a se skleničkou v ruce. Grilovačka je nakonec typ společenské sešlosti, a ne rychlá večeře, po které se každý rychle zase zdekuje.

Na grilu na dřevěné uhlí vás potěší také pořizovací cena - tyto výrobky mívají jednoduchou konstrukci, jsou lehké, případně mohou být opatřeny kolečky pro snazší manipulaci. Po použití musíte odklidit popel a očistit rošt, nedá to však zase tolik práce. Nevýhodou je neustálé dokupování paliva a obtížná regulace teploty připravovaného masa. Na druhé straně perfektně zvládnutý steak na uhlících z vás udělá obdivovaného kuchaře.

Plynové grily jsou obecně dražší i těžší. Přestože bývají pojízdné, je vhodné jim vyhradit na zahradě či terase stálé místo, třeba jako součást venkovní kuchyně. S plynovým grilem vám odpadá starost o popel, příprava jídla je "čistší" a rychlejší, navíc můžete snadno ovládat intenzitu plamene.

Dříve bylo velice módní pořizovat si plynový gril s lávovými kameny, které do sebe díky poréznímu povrchu nasakují odkapávající tuk a nepřepalují ho. Lávové kameny se ale musejí často vyměňovat a tuk se na nich snadno vznítí, proto se dnes doporučují plynové grily s ocelovými profily, které kromě rozvodu tepla zároveň rovnou odpařují odkapávající šťávy. Tuk, který se neodpaří, může stékat do záchytné misky pod plynovými hořáky.

Plynové grily bývají vybaveny dalšími vychytávkami, jakou je třeba teploměr na víku, možnost použití otáčecí jehly nebo zvláštní hořák na přípravu příloh a omáček. Na plynovém grilu tak můžete uvařit prakticky cokoli. Při jeho nákupu se však zajímejte o to, jakým způsobem gril budete muset čistit. Na rozdíl od grilu na dřevěné uhlí nebude stačit mechanické odstranění nečistot z roštu a poklopu, vyčistit bude potřeba i vnitřní konstrukci, a to zejména hořáky, aby nezůstaly delší dobu zanesené a ucpané.