Kumkvaty pocházejí z oblasti jižní Číny, kde jsou považovány za symbol štěstí a bohatství. Právě Číňané pro ně vymysleli přezdívku "zlaté mandarinky" a v období oslav nového roku si těmito stromky zdobí svá obydlí, podobně jako my si domů o Vánocích nosíme pro štěstí větvičky jmelí.

Kumkvat vejčitý (Fortunella margarita) roste velmi pomalu a dá se pěstovat jako bonsaj, takže nemá velké nároky na prostor. Tmavě zelené lesklé listy po rozemnutí voní po citrónu, příjemnou vůní vás potěší i drobné bílé kvítky. Kumkvaty se pěstují na světlém a teplém stanovišti ve výživném substrátu, který můžete přes léto přihnojovat hnojivem pro citrusy.

close Kumvaty neboli zlaté mandarinky info Zdroj: Pixabay.com zoom_in Pěstování kumkvatů má přecijen jeden háček: aby rostlina nasadila plody, potřebuje projít obdobím chladu. Na zimu ji proto umístíme na chladnější místo, kde se teplota pohybuje okolo 16°C. Zálivku v té době omezíme na minimum a nehnojíme.

Pokud se zadaří, malý stromek se doslova obsype malými plody, které vypadají tak trochu jako trpasličí pomeranč vejčitého tvaru. Nemusíte je nijak loupat, jedí se i se slupkou. Nakrájené na kolečka ozdobí ovocný i zeleninový salát nebo skleničku s koktejlem. Při bohaté úrodě se dají zapracovat do čatní nebo marmelády.

Kumkvaty jsou bohaté na vlákninu, železo, vápník, měď, mangan, selen a zinek, obsahují rovněž dostatek vitamínu A, B, C a E. Přitom jsou nízkokalorické, takže je můžete směle konzumovat, i když držíte dietu. Na řeckém ostrově Korfu se z kumkvatů připravují méně dietní, ale zato velice chutné likéry. Ten nejslavnější můžete ochutnat přímo v palírně poblíž obce Nymfes na severozápadě ostrova.