Alergii si neseme v genech. Je jen otázkou času, kdy v nás tato časovaná bomba vybuchne

Občas vznikne alergie i kvůli dosud neznámým změnám v našem genetickém vybavení, které jsou navozeny vlivem prostředí. Možná sehrála roli souhra nejrůznějších situací, včetně působení infekcí, nezdravého životního prostředí či stresu a vlivu návykových látek, která způsobila rozvoj onemocnění. V každém případě se v člověku nějak změnila reakce imunitního systému a tělo náhle začalo nepřiměřeně reagovat na některé potraviny, pyly, roztoče domácího prachu, hmyz, ale dokonce i léky.

Chřipka. Ilustrační snímek
Chřipka vymizela. České laboratoře nezaznamenaly v sezoně ani jeden případ

Titulní strana magazínu ZdravíTitulní strana magazínu ZdravíZdroj: Deník„V graviditě alergii předejít nejde, dědí se totiž jen dispozice k tomu si alergii vytvářet, předejít lze až po narození, kojení, například zaváděním nemléčných příkrmů ve správném věku, omezením kouření v domácnosti, eliminací domácích alergenů, jako jsou roztoči, plísně či domácí zvířata,“ poukazuje na jedinou prevenci Jiří Belej, praktický lékař pro děti a dorost s atestací z alergologie a klinické imunologie z Hradce Králové.

Intolerance, nebo alergie?

Potravinové alergie se projevují také na kůži a sliznicích, ne vždy výhradně zažívacími potížemi, jak si lidé často myslí. Pokud vás tedy trápí „jen“ zažívací obtíže, může jít pouze o intoleranci na některou potravinu nebo na chemické konzervanty, kypřicí směsi či barviva. Chutná a „zdravá“ strava ale může být také kontaminována plísněmi nebo postřiky.

Celý článek čtěte ve čtvrtečním magazínu Zdraví, který je součástí regionálních Deníků

Tomu, abyste si koupání v mrazivé vodě ve zdraví užívali, předchází pozvolné otužování krok za krokem.
Jak nedat virům a bakteriím šanci: Odpověď lze najít ve studené sprše

Dále v magazínu najdete třeba:

- Zdraví 55+ - narcistická porucha
- Seriál o očkování: Jaké vakcíny jsou nezbytné, než vyrazíte na dovolenou do exotiky?
- S čím nám pomohou probiotia a prebiotika?


Předplaťte si Deník s pravidelnými čtvrtečními přílohami již od 76 Kč měsíčně. (objednávejte ZDE) nebo si jej můžete objednat i telefonicky na 272 015 015.