Anýz je naprosto jednoduchý na pěstování, ale vyžaduje hodně sluníčka, proto se mu v našich zeměpisných šířkách nemůže dařit, najdeme ho převážně v jižní Evropě. Někdy bývá nahrazen fenyklem, který je méně náročný a chuťově je anýzu podobný.

Od samého počátku se anýz využíval pro své medicínské účely - žvýkal se po jídle, protože zlepšuje trávení a také odstraňuje zápach z úst.

třezalka tečkovaná
Bylinky pro krásu i letní hrátky

Najít oblibu v anýzu ale rozhodně není jednoduché. Má velmi výraznou chuť, lehce peprmintovou a ta rozhodně nesedne každému. V zemích jižní Evropy, kde se anýzu daří, z něj vyrábějí alkohol, ať už anýzovku, ouzo či pastis.

Anýzu se tedy nesmí použít moc, stačí opravdu málo, jen pro zvýraznění chuti. Například lehce podrtit pár zrníček do čokoládových bonbonů, či čokoládové náplně. V Itálii rádi přidávají anýz do sušenek, ale jenom to správné množství, takže běžný konzument žasne, jak je anýz vlastně zajímavý. Výborně se také snoubí s kávou, ananasem, hruškami, jablky nebo třeba kdoulemi.

Lékárna je místo, kde máme poskytovat konzultace. Lékárník by se měl vyptat, jaké jiné nemoci máte a zda na ně užíváte léky.
Mladí objevili halucinogenní účinky léků na kašel, ty proto budou na předpis

Abychom nezapomněli na slanou kuchyni, nejčastěji je přidáván do chleba nebo se používá při nakládání zeleniny (červené řepy, zelí), ale třeba i při přípravě ryb. Pokud se anýz používá ve směsi jiných koření, je třeba jej dávkovat opravdu opatrně, snadno totiž přebije chuť ostatního koření, a z tohoto důvodu se používá většinou samostatně.

CantucciniZdroj: volné dílo

Recept na sušenky Cantucci

Suroviny:
300 g hladké mouky, 150 g medu, 120 g krupicového cukru, 15 g čerstvého droždí, 15 g mletého anýzu, 3 lžíce likéru amareto, 1 lžíci olivového oleje, 1 lžičku nastrouhané pomerančové kůry

Na dozdobení:
2 rozšlehané bílky, 2 lžičky vanilkového cukru

Postup:
Do malého kastrůlku dejte rozehřát med a cukr, dokud se cukr nerozpustí. Sundejte z ohně, nechte 5 minut odpočinout, přidejte amareto, anýz, pomerančovou kůru a nakonec vmíchejte mouku. V malé misce rozpusťte kvasnice ve 2 lžicích vlažné vody, přidejte do moučné směsi spolu s olejem, propracujte a nechte v teple kynout cca 2 hodiny, dokud se objem nezdvojnásobí.

Poté těsto opět propracujte, rozdělte na dvě části, vytvořte váleček o šířce 5 cm, položte na plech vyložený pečícím papírem a nechte kynout dalších 30 minut. Troubu rozpalte na 180 °C, pečte 20 minut, poté potřete bílky a posypte cukrem, nakrájejte na plátky o velikosti cca 1,5 cm, vraťte na plech a nechte dopéct ještě cca 10 minut. Sušenky je dobré nechat trochu odležet, aby se vůně koření rozležela, nejlépe chutnají namočené do cappuccina.

Renata Dvořáková