„V polovině listopadu mi syn onemocněl. Bývá často marod, většinou záněty horních cest dýchacích, ale většinou bez teplot. Na to už jsme si zvykli,“ začíná vyprávění Radka Procházková. Tentokrát se však ke klasickému kašli, únavě a bolesti hlavy, což mívá její syn Ondra podle jejích slov tak sedmkrát do roka, přidaly i horečky.

„V 11 hodin v noci se probudil s teplotou 39 a půl hodiny po paralenu ještě dokonce vzrostla na 39,5, což mě už trochu vyděsilo,“ pokračuje maminka s tím, že pro jistotu tedy synovi přichystala zábal, aby teplotu srazila. Trochu se jí to podařilo, přesto však, protože se přidala synovi navíc bolest ucha, navštívili další den ráno v neděli pohotovost.

Časté jsou záněty středouší

„Tam nám řekli, že je to zánět středního ucha, takže mu ucho píchli šli jsme domů. Synovi se ulevilo, v neděli i v pondělí byl úplně v pohodě,“ vypráví paní Procházková. Jenže ejhle. V pondělí večer se teploty vrátily, a výrazné, tak se v úterý ráno opět vydali k lékařce. Ta Ondrovi nasadila na léčbu zánětu v uchu antibiotika.

„Za další dva dny bylo v podstatě po nemoci. Pochopitelně i nadále bral léky proti horečce. A zrovna když se uzdravil, proběhly tiskem zprávy od hlavního hygienika, že se přišlo na to, že u dětí se při prasečí chřipce přidávají záněty středouší,“ dodává maminka.

Dala si jedna a dvě dohromady. Vysoké horečky, které syn nemívá, kašel, zhoršení stavu po předchozí úlevě a zánět středního ucha, který měl její třináctiletý, poměrně často nemocný syn, poprvé v životě. Příznaky průběhu prasečí chřipky u dětí. „Napadlo mě tedy, že ji prodělal. Konzultovala jsem to s lékařkou a ona si to také myslí. Do té doby jsem se chřipky bála, teď už vůbec,“ uzavírá maminka.