Kotvičník zemní a škornice šípolistá jsou byliny, které jsou prozkoumané, a ví se, že mají vliv na mužskou potenci. Právě škornice šípolistá (říká se jí také kozličník) podpoří délku a kvalitu erekce. Podle legendy účinek objevil pasáček koz, který si všimnul souvislosti mezi „aktivitou“ kozla a pojídáním škornice. Rostlina totiž obsahuje látku - alkaloid icariin, která zlepšuje propustnost cév a usnadňuje průtok krve do penisu. Kromě toho stimuluje tvorbu pohlavních hormonů.

Obezita. Ilustrační foto.
Češi jsou nejtlustší v historii. Děti nevyjímaje

Ostatně látka „icariin“ je součástí i chemických léků na vylepšení erekce. Když si vezmeme škornici místo tabletky, účinek je jemnější a má méně vedlejších účinků. Nejlepší je nasadit bylinku jako preventivní omlazovací kúru. Zelenou viagrou je zase označovaný kotvičník zemní, který posiluje libido a dá se pěstovat na zahrádce.

Řebříček lékařský je známou ženskou bylinou, harmonizuje ženské pohlavní orgány. V časech minulých býval součástí nápojů lásky jako účinné afrodiziakum. A dodnes se traduje, že řebříček, přidaný do kytice, zajišťuje lásku na celý život.

Děhel čínský (andělika čínská) nebo také ženský ženšen, obsahuje fytosteroidy a působí hlavně na ženy. Kořen byliny harmonizuje menstruaci, zajišťuje hormonální rovnováhu u žen, zbavuje bolestí v podbřišku a zvyšuje chuť na sex. Nejčastěji se užívá formou odvaru. Kořen má nezaměnitelné, ne každému příjemné aroma, může se přidávat i jako koření do polévek obdobně jako petržel.

Vrbka úzkolistá (ohnivá bylina) pozitivně působí na prostatu bez vedlejších účinků. Právě prostatické potíže dost často ovlivňují kvalitu sexu u mužů. Z listů si můžeme připravit nálev nebo odvar, ale mnohem větší účinnost vykazuje tinktura.

Sexuální apetit ovlivňují byliny a koření působící na prokrvení těla - kajenský pepř, zázvor, česnek, bazalka, křen, tymián, rozmarýn.

Ilustrační foto
Česko řeší skandál. Umělé kloubní a prsní náhrady nemusí být bezpečné

Tip bylinkářky
Bylinkářka Jarmila Podhorná doporučuje na podporu mužnosti kúru, která obsahuje – kotvičník, marali kořen, břízu, sekvoj a dub. Dojde tak k posílení potence, zklidnění a určitému omlazení organismu. Bylinná kúra podporuje regeneraci reprodukčních orgánů, což přispívá ke zkvalitnění prožitku.

Pro ženy jsou zase vhodné byliny - libečku, meduňky, hluchavky, měsíčku, šalvěje, kontryhele a třapatky. Tyto byliny celkově regenerují ženské orgány, udržují hormonální rovnováhu, zajišťují hladký průběh menstruačního cyklu, podporují libido, poskytují optimální fyzickou a psychickou relaxaci.

Stimulující nápoje lásky
Na čaj lásky potřebujeme kávovou lžičku mletého ženšenu, čtvrt lžičky zázvoru, skořice a extraktu z vanilky. Přidáme šťávu z půlky citrónu a vše zalijeme půl litrem horké vody. Přisladit můžeme medem. A výsledek je zaručen.

Ilustrační foto
Desítky Čechů ročně zabijí prášky proti horečce. Selžou jim játra