Infografika"Uvařit chutný oběd za předpokladu, že máte na celodenní stravu pro jednoho pacienta jen asi 160 korun, je totiž téměř nemožné,“ vysvětluje šéf Asociace českých a moravských nemocnic Petr Fiala. Víc peněz na jídlo ale podle něj nemocnice nemají. 

Dvě stovky na den

Ukázal to alespoň průzkum, který asociace uspořádala v 61 špitálech poskytujících následnou a dlouhodobou péči. Leží v nich asi 9 tisíc pacientů.

„Průzkum znovu potvrdil, jak moc je u nás následná a dlouhodobá péče podhodnocená. Celodenní náklady na stravu pro jednoho pacienta se pohybují od 159 do 188 korun,“ řekl Fiala. Za tuto sumu přitom musejí nemocnice lidem zajistit nejenom oběd, ale i snídani, dvě svačiny a večeři. Strava by navíc měla splňovat veškeré předepsané nutriční hodnoty a zohledňovat případná dietní omezení.

Miliardy na účtech

Podobně jsou na tom i další takzvané hotelové služby nemocnic. Patří mezi ně třeba energie, praní prádla či úklid. Podle Fialy na ně pojišťovny špitálům posílají v průměru jen 641 korun na den. 

„Zatímco vyspělé státy dávají na následnou a dlouhodobou péči kolem dvou až tří procent svého hrubého domá-cího produktu, Česko ustrnulo na 0,7 procenta,“ doplňuje šéf asociace a připomíná, že na účtech pojišťoven leží přebytky ve výši 55 miliard.

Podle náměstkyně ministra zdravotnictví Heleny Rögne-rové se platby od pojišťoven nemohou zvyšovat skokově. „V příštím roce si většina segmentů péče polepší zhruba o pět procent, což je velmi slušné,“ řekla. Rezervy podle ní pojišťovny hromadí kvůli možné ekonomické krizi.