Pokud ho kojenec s mlékem od matky nedostane, může mít v budoucnu problémy. Bude se potýkat se špatnou pamětí a nezvládne udržet pozornost. Může se projevit nižší imunita nebo vady očí.

Jen polovina

„Provedli jsme průzkum, kterého se zúčastnilo celkem 69 dárkyň zralého mateřského mléka. Zjistili jsme, že pouze polovina žen má ve svém mateřském mléce doporučené množství polynenasycené mastné kyseliny, kterou řadíme mezi omega-3 mastné,“ uvádí ve své čerstvé zprávě Jiří Ruprich z Centra výživy a potravin při Státním zdravotním ústavu.

Ačkoliv Světová zdravotnická organizace radí udržovat v mléce alespoň 0,2 procenta této kyseliny na sto gramů tuku, české ženy se většinou nedostaly ani k polovičním hodnotám. Výsledky se podle Rupricha pohybovaly v rozmezí 0,09 až 0,84 gramu polynenasycené mastné kyseliny na sto gramů tuku, což ale může mít dopad na vývoj mozku dítěte.

„Jeho nervový a imunitní systém to může ovlivnit natolik, že může v budoucnu trpět hyperaktivitou. Bude mít proto problémy s učením a soustředěním,“ souhlasí také klinický biolog a nutriční specialita Pavel Suchánek.

Kojící matky by proto měly přísun omega-3 mastných kyselin zvýšit. Podle odborníků z Evropského úřadu pro bezpečnost potravin by do sebe měly dostat nejméně 350 až 450 miligramů omega-3 mastných kyselin denně, což odpovídá zhruba dvěma porcím tučných mořských ryb za týden. České ženy přitom nezvládnou sníst víc než 20 miligramů, ukázal průzkum.

Zdravé mléko

Bohatý losos

Omega-3 mastné kyseliny se nacházejí především v tučných rybách, jako jsou makrela, losos či pstruh. Bohatým zdrojem jsou také mořské plody. „Obsahovat je může i máslo a žloutek, pokud jsou hospodářská zvířata krmena stravou obohacenou o tuto kyselinu,“ připomíná profesor Ruprich. Dobrým řešením může být podle něj také konzumace rybího oleje nebo semena z jihoamerické obilniny quinoa.

Někteří nutriční specialisté doporučují také lněný a řepkový olej či vlašské ořechy. „Tyto rostlinné zdroje ale obsahují jen kyselinu alfa linolenovou, ze které se může za určitých podmínek polynenasycená mastná kyselina v omezené míře uměle vytvářet,“ upozorňují odborníci Státního zdravotního ústavu.