Dotace poslouží na půlroční projekt. „Pomůže zvýšit stabilitu důležité složky regeneračních kosmetických přípravků, přípravků napomáhajících hojení ran a zároveň nezastupitelného pomocníka kultivace kmenových buněk," uvedla Pelcová.

Podle ní Enantis vyvinula metodu proteinového inženýrství, díky kterému růstové faktory neztrácejí své funkce i při zvýšení teploty o více než 10 stupňů Celsia. „Takového úspěchu zatím žádné světově publikované stabilizační pokusy nedosáhly. Vylepšené proteiny zjednoduší práci vědcům zkoumajícím kmenové buňky a pomůžou jim získat přesnější výzkumné výsledky," řekla Pelcová.

U kosmetických a medicínských přípravků se údajně zjednoduší příprava a zvýší trvanlivost. „Pro vědce často veškerá práce končí ověřením nápadu v laboratoři a jeho publikací. Ale umět objev nabídnout v podobě, v níž ho můžou smysluplně využít i lidé mimo laboratoř, to je obrovská práce. Je dobře, že existuje podpora, která pomáhá s dotažením prvotního nápadu do podoby zajímavé i pro neakademický trh," uvedla ředitelka společnosti Enantis Veronika Štěpánková.

Firmě s žádostí o grant pomohlo Jihomoravské inovační centrum, se kterým Enantis spolupracuje od svého vzniku v roce 2006.